
Україна активно продовжує процес євроінтеграції на всіх рівнях. Зокрема, однією з вимог є приведення внутрішнього законодавства у відповідність з нормами Європейського Союзу. Цей процес відбувається в рамках переговорного розділу про Вільний рух товарів.
На початку березня було проведено офіційний скринінг на відповідність цьому законодавству, який Україна успішно пройшла.
Що собою являє вільний рух товарів і які переваги він принесе Україні в майбутньому, розглядається в нашому матеріалі нижче.
Україна успішно завершила скринінг законодавства
За даними Міністерства економіки України, після пів року підготовки нам вдалося успішно завершити скринінг ЄС щодо вільного руху товарів.
У роботі над процесом брали участь кілька структур і підрозділів, включаючи Мінекономіки та Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції України.
Повідомляється, що зміни охопили 59 актів законодавства ЄС, що стосуються промислової продукції.
— Вільний рух товарів — це одна з основних свобод єдиного ринку ЄС, яка сприяє усуненню технічних бар’єрів у торгівлі між країнами-членами. Під час скринінгу ми презентували Єврокомісії понад 44 презентації про 59 актів законодавства ЄС, які регулюють промислову продукцію.
Європейська сторона високо оцінила наш прогрес у гармонізації норм і дотриманні зобов’язань за Угодою про асоціацію, — зазначив заступник Міністра економіки України Віталій Кондратов.
Таким чином, у майбутньому завдяки цій роботі Україна зможе експортувати українську продукцію на ринок ЄС з більш високою якістю.
Гармонізація технічних норм у всіх галузях, особливо в зонах підвищеного ризику, відіграє ключову роль в усуненні бар’єрів для вільного руху товарів, — додав Кондратов.
Що таке вільний рух товарів
Вільний рух товарів — це одна з чотирьох основних свобод на ринку Європейського Союзу. Вона надає рівні можливості для вільного переміщення товарів по всій Європі.
Цей механізм усуває технічні бар’єри в торгівлі між країнами-членами ЄС.
Однак складність полягає у взаємному визнанні стандартів якості продукції між країнами-членами ЄС, що означає визнання безпеки для споживачів.
Саме тому Україна має привести технічні вимоги до продукції у відповідність, особливо в тих областях, де існує підвищений ризик для споживачів.
З вступом до ЄС Україна зможе не тільки пропонувати свою продукцію на зарубіжних ринках на рівних умовах з іншими країнами, але й отримувати продукцію з-за кордону більш високої якості.
Відомо, що в рамках першої глави буде здійснюватися регулювання якості різних видів продукції, включаючи:
- медичні препарати та лікарські засоби;
- телекомунікаційні пристрої;
- хімічні речовини;
- мийні засоби;
- штучні добрива;
- судна, човни та кораблі;
- засоби захисту та інші.
Захоплюючі перспективи відкриття ринку для українців не обмежуються лише вільним рухом товарів з ЄС. Щоб у Земельний податок-2025: скільки і кому потрібно буде платити