Умію справлятися зі стресом, вільно розмовляю англійською і навіть освоюю Excel… Ні, не так! У мене є досвід роботи в якості фасилітатора та HR-менеджера, володію кількома мовами, і… що саме слід вказати в резюме, щоб зацікавити роботодавця, але не приписати собі неможливі навички?
Насправді, резюме має відображати наші справжні досягнення в кар’єрі, які є на цей момент. Але іноді складно встояти перед спокусою показати себе з найкращого боку. Навіть якщо часом цю “сторону” необхідно серйозно прикрасити.
Що краще не вказувати в резюме і як уникнути перетворення покращень на чисту брехню, дізнайтеся у наступному матеріалі на основі статті Independent.
Що не слід вказувати в резюме: рекомендації експерта
Експерт з пошуку роботи і автор майбутньої книги Dissenters: How Workplace Rebels Ліндсі Колер стверджує: невелика брехня може перерости у велику, шкідливу неправду.
— Чому ми схильні спотворювати правду? Це просто оцінка ризику по відношенню до винагороди. Коли ми вирішуємо, чи варто включати неправильну інформацію про себе в резюме, ми, фактично, вирішуємо, чи виправданий цей ризик, якщо правда спливе, — пояснює Колер.
На такі вчинки штовхає перенасичений ринок праці. Часом кілька цікавих штрихів роблять вас більш привабливим кандидатам.
Корпоративний психолог Дженніфер Дутсон додає, що існує всепоглинаюче відчуття, що так чинять усі. Це змушує людей прикрашати свої досягнення і вважати, що без цього їх не візьмуть на роботу.
Рекрутери витрачають велику кількість енергії, виявляючи факти серед вигадок.
Але всяка брехня, зрештою, буде виявлена.
Найчастіше у резюме брешуть про:
- здатність до багатозадачності;
- вільне володіння іноземними мовами;
- обов’язки на попередніх посадах;
- досягнення.
Однак рекрутери і керівники рано чи пізно зрозуміють, що це не відповідає дійсності. Ви можете швидко потрапити в ситуацію, коли не зможете виправдати очікування.
Хоча неправда у резюме не є конкретним злочином, свідоме спотворення фактів з метою отримання роботи може вважатися шахрайством.
Як скласти вдале резюме
Кар’єра-тренер Дженні Холлідей вважає: якщо певна фраза або твердження у резюме викликає у вас нервове напруження — перегляньте їх, тому що, ймовірно, це перебільшення, і ви відчуваєте невпевненість.
Звичайно, потрібно намагатися виділятися, але завжди питайте себе: “Якби цю інформацію перевіряли, я міг(могла) би довести її правдивість?”
Якщо ви зацікавились темою вибору освітнього закладу для своєї дитини, вам може бути корисний матеріал “Чи варта приватна школа своїх витрат? 10 критеріїв для вибору школи для вашої дитини” тут.