
Велика кількість військовослужбовців, швидше за все, захоче змінити умови служби, командира чи посаду. В Україні під час війни дозволили пересідати між військовими частинами, а тому багато захисників активно використовують цю можливість, щоб знайти своє місце в армії.
Про те, чи можна перевестися в інший підрозділ і що потрібно знати, поділилася ВГОРУ. Життя .
Як перевестися в іншу військову частину
Мобілізовані під час широкомасштабної війни не можуть обрати підрозділ та посаду. Така можливість є у тих, хто йде захищати країну за контрактом. Тому зі збільшенням кількості мобілізованих може зростати кількість охочих змінити посаду та військову частину.
На практиці все може виявитися складніше, ніж в поясненнях від влади. Військові часто розповідають у соцмережах про тривалі переведення чи відхилені звіти тощо.
Військові можуть переводитися між військовими частинами, оперативними командуваннями та видами і родами військ Збройних Сил України. Ви можете змінити посаду, місце виконання завдань або замінити військових на завданнях.
Адвокат Володимир Романчук наголошує, що під час переведень мобілізовані майже рівні за правами з контрактниками. Найчастіше військовослужбовців переводять за наказом командування, а не за їхнім бажанням.
Підставами для зміни місця служби можуть бути:
- стан здоров’я (зокрема, висновок військової комісії про непридатність до служби в певному роді військ тощо);
- сімейні обставини;
- якщо в цьому ж підрозділі служить родич військовослужбовця, і його рішення мають вплив;
- потреба в обслуговуванні;
- з метою проведення організаційних заходів;
- висновок про службову характеристику військовослужбовця від командира;
- За власною ініціативою бійця.
Молодший лейтенант запасу Володимир Романчук розповідає, що переведення між бригадами ЗСУ набагато простіше, ніж переведення до Національної гвардії України чи Державної прикордонної служби.
Як перевестися в іншу бригаду за власним бажанням
Весь особовий склад збройних сил може бути переведений до іншої бригади, підрозділу чи роду військ за власним бажанням. По-перше, потрібно отримати настрій або рекомендаційний лист від колективу, куди ви хочете рухатися. Якщо командир дає згоду і є посада для військових, процес триває.
Далі потрібно подати звіт про переведення своєму командиру – особисто або через Армію+. Командир може розглядати звіт до 14 днів. Якщо він не має повноважень на переведення, командир передає справу «вище». У деяких випадках переведенням займається Головнокомандувач Збройних Сил України.
У разі відмови можна звернутися до вищого командування. Командири можуть відхиляти рапорти без пояснення причин, що ускладнює процес переведення. Або проігнорувати повідомлення, посилаючись на втрату документів.
Юристи радять надсилати рапорт поштою командиру рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Так буде простіше оскаржити його бездіяльність.
Загалом варто звернутися до підрозділу, де ви хочете служити, та дізнатися “дорожню карту” подальших дій або звернутися на гарячу лінію Міноборони.
Перед подачею звіту про переведення варто поговорити з командиром та пояснити свої причини та прагнення. Це може збільшити ймовірність схвалення переказу.
Важливо: військові не можуть подати новий звіт, якщо попередня заявка ще не була схвалена або відхилена.
Важливо пам’ятати, що емпатія та розуміння можуть відігравати ключову роль не лише в особистому спілкуванні, а й у військовій сфері. Вивчайте емпатичне лідерство: чому керівнику краще бути людяним, а не занадто суворим