
Кредитный рейтинг 2024
Раніше ви могли ознайомитися з матеріалом на тему “кредитна історія” на сайті. У ньому описано все про кредитну історію, а також трохи про те, як вона впливає на кредитний рейтинг позичальника. Тепер настав час більш детально ознайомитися з поняттям кредитного рейтингу. Про це докладно пише Nominal.com.ua .
Кредитний рейтинг – це заплутана «річ», від якої залежить фінансове майбутнє позичальника. Важливо знати і розуміти критичність цього рейтингу і моменти, за допомогою яких його можна поліпшити.
Що таке кредитний рейтинг?
Кредитний рейтинг – це певна оцінка позичальника в числовому вираженні. Кредитний рейтинг формується на основі кредитної історії.
Кредитний рейтинг оцінює поточний стан кредитної історії та допомагає зрозуміти шанси на отримання наступного кредиту. Такий собі «фінансовий провісник».

Читайте також: Іпотека в Україні. Повна інструкція про те, як оформити кредит на житло
Як контролювати свій кредитний рейтинг?
Для підтримки кредитного рейтингу недостатньо вчасно погашати кредити, необхідно стежити за збереженням особистих документів. Під особистими документами ми маємо на увазі фінансові документи, що стосуються витрат за кредитними картками: звіти про кредитні картки, зарплату та інші платіжні документи.
Тільки аналіз фінансових справ допоможе позичальнику зрозуміти, де була допущена помилка (якщо така була). Аналізуючи звітні документи за кредитами, можна довести помилку у звітності про кредитоспроможність позичальника.
Щомісяця уважно стежте за витратами на кредитну картку. Це дозволить уникнути помилок, шахрайських витрат «з боку», розподілити виплату наявної заборгованості, поліпшити кредитний рейтинг позичальника.
Порада: Не витрачайте ліміт по кредитній картці «на нуль», залишайте чутливу суму (не менше половини ліміту), повертаючи витрачені гроші щомісяця. Якщо можливо, використовуйте кілька кредитних карток. Такий спосіб використання кредитних карток дозволить позичальнику швидше покращити власний кредитний рейтинг.
Де перевірити кредитну історію?
Кредитна історія, про яку ми писали в попередньому матеріалі, перевіряється різними способами. У 2024 році в Україні кредитну історію можна перевірити за допомогою:
- Українське бюро кредитних історій;
- мобільний банкінг Приват24;
- Мобільний додаток «Відправник»;
- Мобільний додаток “Кредитна історія”.
*Мобільні додатки «Відправник» та «Кредитна історія» доступні в Play Market та App Store.
В українців є кілька способів перевірити особисту кредитну історію. Однак вони практично не користуються цією «особливістю», що дозволяє їм мати благополучне фінансове становище.

Читайте також: Автоматичне зарахування на картку.
Чому «падає» кредитний рейтинг?
Кредитний рейтинг складається з десятка факторів, які впливають на числовий показник. Будь-який необдуманий вчинок або надмірне бажання позичальника може знизити кредитний рейтинг.
Кредитний рейтинг падає при великій кількості запитів на перегляд кредитної історії. Кілька кредитів, відкритих одночасно, також «готові» до зниження числового показника позичальника. Існуючі прострочення можуть серйозно «вдарити» по кредитному рейтингу, уникнути появи такого.
Основним претендентом на зниження кредитного рейтингу позичальника є прострочення сплати кредитів!
Як підняти свій кредитний рейтинг?
Позичальник в Україні може мати низький кредитний рейтинг у зв’язку з різними факторами. Не варто впадати у відчай в такій ситуації, вихід завжди знайдеться. Можна підняти кредитний рейтинг і «вартість» позичальника в очах кредитора. Необхідно використовувати перевірені методи:
- Перевірте кредитну історію на наявність помилок, вивчіть кредитний звіт на предмет підозрілої активності. Аналіз звіту про витрати, платежі та прострочення дозволить позичальнику виявити можливі помилки. Разом з аналізом вимагайте підтвердження того, що підозрілі витрати належать вам. Якщо ця інформація не може бути надана, вимагайте видалення підозрілих витрат з особистої кредитної історії.
- Подайте заявку на отримання кредитної картки. Без кредитної картки рівень кредитоспроможності підвищуватися не буде, спочатку він встановлюється «на нуль». Кредитна карта – це перший спосіб ознайомити фінансові установи зі своєю кандидатурою (в якості позичальника). Тільки за допомогою кредитних карток людина буде оцінюватися як позичальник (присвоюючи певний кредитний рейтинг).
- Скорегувати платіж за наявною заборгованістю. Не варто постійно користуватися кредитною карткою без можливості вчасно вносити необхідні платежі. Іншими словами: використовуйте готівку, доки не відновите баланс кредитної картки. Це дозволить людині правильно розподілити фінанси для оплати платежів за кредитними картками. За рахунок зменшення заборгованості та за допомогою своєчасної сплати платежів підніметься кредитний рейтинг.
- Використовуйте частину кредитного ліміту вашої кредитної картки. Найбільшого приросту кредитного рівня можна досягти, використовуючи кредитну картку всього на 10 відсотків від загального ліміту. Кредитна карта зовсім не повинна бути «порожньою», такий режим користування карткою не принесе нічого хорошого по кредитній історії та рейтингу позичальника. Використовуйте 10-20 відсотків від ліміту кредитної картки як цільовий борг. Таким чином ви можете підняти свій кредитний рейтинг і швидко збільшити ліміт кредитної картки.
- Реорганізувати існуючу заборгованість. Середньостатистична людина у 2024 році має кілька кредитних карток, використовуючи кожну картку послідовно. Спробуйте погасити існуючу заборгованість по кредитній картці, реорганізувати борг.
- Баланс заборгованості між кредитними картками. Наявність значної заборгованості по одній кредитній картці може знизити кредитний рейтинг. Необхідно рівномірно розподілити борг по кредитних картах, не забираючи їх «глибоко в нуль». Зберігайте баланс для використання кредитних коштів, при необхідності перераховуйте кошти з однієї картки на іншу.
- Оформіть онлайн-кредит для підвищення кредитного рейтингу. Позичальник бере невеликий кредит і вчасно погашає борг (за правилами). Така ситуація принесе суттєвий прогрес у кредитному рейтингу в позитивну сторону. Можна претендувати на невеликий кредит грошей, головне – погасити його рівномірно і вчасно.
- Постійно контролюйте дані по кредиту. Прострочення платежів неприпустимі при підвищенні кредитного рейтингу позичальника. Прострочення платежу по кредиту поступово знижує кредитний рейтинг, незалежно від суми заборгованості і терміну прострочення. Прострочення «вбиває» кредитний рейтинг в перший день, тридцятий день і дев’яносто день від початку затримки платежу. Якщо сталася затримка платежу, необхідно негайно відреагувати і погасити будь-яким можливим способом. Історія платежів визначає до третини кредитного рейтингу, не варто нехтувати цим показником.
Читайте також: Схеми погашення кредитів у 2024 році
Про що вам «розповість» кредитний рейтинг?
Як вже говорилося вище, кредитний рейтинг – це оцінка позичальника в числовому вираженні. Основною метою кредитного рейтингу є складання «розкладки» позичальника з точки зору платоспроможності для кредитних організацій (банків, МФО і т.д.).
Кредитний рейтинг враховує будь-яку мобільність людини в кредитній сфері. Це число розраховується виходячи з поточного фінансового становища (з кредитами, звичайно) і минулого фінансового становища. У розрахунок також включається наявність майнових і фінансових зобов’язань позичальника (станом на поточний день).

Кредитний рейтинг чутливий до будь-якої заборгованості та прострочення сплати кредиту. Низький рейтинг не можна «стерти», необхідно кропітко попрацювати, щоб збільшити кількість. Минулі затримки з часом вплинуть на рейтинг набагато менше, але покладатися виключно на час не варто.
Кредитний рейтинг поділяється на п’ять категорій:
- 0-249: надзвичайно низький рейтинг;
- 250-349: Низький рейтинг;
- 350-449: середній рейтинг;
- 450-549: високий рейтинг;
- 550-700: Дуже високий рейтинг.
Спочатку кожна людина отримує нульовий баланс у вигляді кредитного рейтингу і зобов’язаний його розвивати. Середньостатистичний житель України станом на 2024 рік має кредитний рейтинг близько 364, що відповідає середньому показнику.
Однак високий рівень кредитного рейтингу не гарантує позичальнику отримання кредиту на вигідних умовах. У США високий рівень кредитного рейтингу дозволить людині отримувати максимально вигідні кредити під низькі відсотки. В Україні зниження процентних ставок для ідеальних позичальників (з високим кредитним рейтингом) практично не практикується, так як фінансові установи не мають доступу до всієї інформації про громадян.
Резюме
Кредитний рейтинг показує, наскільки бажаним позичальником є людина для фінансової установи. Слідкуйте за рейтингом і тримайте його на середньому/високому рівні, щоб уберегти себе від можливих проблем у майбутньому.