
Свято Масляної з давніх пір пов’язують з пробудженням природи навесні. Після прийняття християнства православна церква додала його до свого календаря, і тепер ми із задоволенням святкуємо Масляну та насолоджуємося млинцями і варениками.
Цього року Масляничний тиждень розпочався 24 лютого, а 25 лютого, у вівторок, настав другий день свята. Про те, які традиції, звичаї і заборони пов’язані з другим днем Масляної, читайте в нашій статті.
Як називається і що означає другий день Масляної
У другий день Масляної в Україні його називають Загравання, і він насичений веселими обрядами, іграми і фліртом. У цей день традиційно запрошують в гості і частують варениками, млинцями та іншими ласощами свята. Але другий день Масляної має і особливий характер та підтекст.
Цей день особливо цікавий для молоді, тому що основна його тема — залицяння і пошук пари.
Хлопці в цей день стараються привернути увагу дівчат: звуть їх кататися з гірок, на веселі гуляння і, звісно, частують смачними млинцями. У відповідь дівчата жартують над хлопцями, задаючи їм випробування та ігри.
Вважалося, що якщо хлопець з дівчиною разом з’їжджають з крижаної гірки, то незабаром можуть стати парою.
Хлопці могли красти у дівчат стрічки або рукавички, а ті повинні були їх повернути — найчастіше частуванням або веселим танцем.
У цей день дівчата пекли млинці і кликали хлопців на частування. Млинці несли особливий зміст: чим вони рум’яніші та апетитніші, тим більше любові і щастя очікується в майбутньому.
Якщо хлопець отримував від дівчини особливо красивий і смачний млинець, це могло означати таємний знак симпатії.
Також вважалося, що в перші три дні Масляної необхідно навести порядок в домі, щоб зустрічати гостей у чистоті. В іншому випадку безлад може зберігатися весь рік.
Заборони другого дня Масляної
У другий день (як і протягом усього Масляничного тижня) заборонено сваритися і лаятися, адже Масляна — свято радості і примирення, тому конфлікти варто відкласти.
Забороняється важка фізична праця — зазвичай господарські і важкі роботи намагалися завершити до початку Масляничного тижня.
Відмова людині у частуванні на Масляну вважається великим гріхом — якщо хтось прийшов у гості, його потрібно почастувати, інакше це обіцяє бідність.
Не слід проявляти жадібність на святі, адже Масляна — час щедрості, коли варто ділитися ласощами і допомагати тим, хто в нужді.
А ще в цей день не можна ігнорувати традиції — якщо їх не дотримуватись, можна втратити своє щастя. Тому головне на Загравання — веселість, ласощі млинцями і гарний настрій!
Поцікавтеся також: як загорнути млинці, щоб начинка не витікала.
Після насиченого дня загравань на другий день Масляної, настає час відправити теплі побажання близьким. Якщо ви хочете продовжити на Добрий четверговий ранок! Листівки з побажаннями та ароматом кави